Teknik Resimler

Daha fazla detay için PDF dosyasına bakınız

Elephant Glazing Balkon Camlama Sistemi Genel Sistem Bilgisi:
Sistem DÖRDÜNCÜ BOYUT firmasının Türkiye’de üreterek dünya piyasasına yaydığı bir üründür. 28 Ülkede sistem sorunsuz olarak uygulanmaktadır. Sistem normuna uygun malzemelerden üretilmektedir. Alüminyum’u üreten firmanın dünya çapında tüm norm belgeleri mevcuttur. Balkonunuzu herhangi bir doğrama profili ile kapattığınızda eski haline dönüştürmeniz artık mümkün değildir.Balkonunuz her an depo haline gelebilir.Dışardan evinize baktığınızda mimarisinide bozmuş olursunuz. Balkonlar şehir hayatında soluklanma ve dinlenme mekanıdır.Balkonunuzu kullanmanızı engelleyecek rüzgar,toz,yağmur,gürültü gibi etkenler bu sistem sayesinde balkonunuzu her türlü şartta kullanmanızı Sağlar. Balkonunuzun şekline göre alt ve üstte döşenmiş alüminyum profillerden oluşan raylar içinde yaklaşık 750 mm genişliğinde 2700 mm yüksekliğinde 8 mm ve 10 mm. kalınlığında temperli camlardan oluşan cam kanatlar hareket ettirilerek balkonunuzu kısmen veya tamamen kapatarak kullanabilinir. Cam kanatları bir kenarda topladığınızda balkonunuz kapatılmadığı zamanki haline dönüşerek balkon olarak kullanılabilir. Yağmur veya rüzgarlı bir havada camlarınızı kapatarak kapalı bir balkon haline dönüştüre bilirsiniz. Cam kenarlarında dikey profil olmadığından kapalı haldeyken görüşünüzü engelleyecek cam dışında herhangi bir cisim olmaz ve görüşünüz engellenmez. Malzeme Türkiye’de imal edilip ürün haline getirilmektedir.Temperli camlarda ülkemizde üretilmektedir. Sistem camlarının temperli olma nedeni kırıldığında insana zarar vermeyecek büyüklükte parçalara bölünmesi ve temperlenen camın mukavemetinin kendi kalınlığının 5 katı kalınlıktaki cam mukavemetine eşitlenmesi dir.Böylelikle ince cam kullanarak yüksek rüzgar mukavemeti sağlamak,hafif kanat elde etmek imkanı elde edilmektedir. Sistem kat yüksekliğine ve kanat boyutlarına uygun cam kalınlığı seçilerek üretilmektedir.Dolayısıyla her türlü hava şartına dayanıklıdır.Kullanılan malzemelerin kalitesi korozyona karşı dayanıklı alüminyum ve krom nikel olduğundan kullanım ömrü uzundur. Balkon camlama sisteminde bugünün anlayışına göre ısı yalıtımı yoktur şuanda kullanılan doğramalar hem çift camlı hem de çok odacıklı ısı geçirgenliği az olan malzemelerden üretildiğinden balkon camlama sisteminin doğrama sistemi ile mukayesesi düşünülemez.

* Dikey ve sabit parçalar olmadığından görüntü bütünlüğü vardır.
Sistemdeki tüm camların pencere kanadı tarzında iç mekana açılabilmesi ile kolay temizlik imkanı sunar.Temizliği ve bakımı kolay ve pratiktir.
istendiğinde camlar bir kenara toplandığından balkonunuz kapatılmadığı zamanki şekline kolaylıkla gelebilir.
* Mimari olarak etkileyicidir. Bu iki özelliği sayesinde görüntü kirliliği olmadan Her türlü balkona uygun kapatılma mümkündür.
Bu sistemde kapatılan balkonlar belediyece imar mevzuatına aykırı değildir. Yasal sıkıntı vermez.
Kısmen İsı ve ses yalıtımı sağlar.
Balkonunuzdan yıl boyunca 4 mevsim faydalanmanızı sağlar. Her türlü hava şartında kullanabilirsiniz.
* Balkonunuz doğrama ile kapatıldığında depo haline dönüşe bileceğinden bu tehlikeden korunmuş olursunuz.
* Camlar sağa sola veya her iki yönde toparlanarak açılabilir. Köşelerden dönerek toplam park yeri haline dönüştürülen uygun yere toplanır.
Aslılı sistemlerde camlanan mekanın uzağında bir yere depolama yapılabilinir.
* Farklı seviyelerde istenildiği kadar açılıp kapatılabilir.

Elephant GD 6810 Balkon camlama Sistem Teknik Özellikleri:
Elektrostatik boya, lamine ahşap desen kaplama ve boyama, eloksal yapma olanağı veren yüksek termikli kaliteli estetik profiller…3 mm.kalınlıklı alüminyum profiller..EK:
* Her biri 21 bilyeli paslanmaz çelik, çift rulmanlı sağ sol tekerlek, zamak döküm arka tekerlek, kuru sistem, polyamid korumalı rulmanlar
* Her biri 75 kg taşıma kapasiteli polyamid kaplı rulmanlar. Üst rayı ayarlayabilen denge ayar profili (18 mm ±- ) ayarlama olanağı, kolay montaj ve müdahale imkanı,
* Camlar kapalı iken 8 mm kalınlığındaki camın ısı geçirgenlik kat sayısı kadar( 4.5 Kcal/hm2) ısı yalıtımı sağlandığından hem balkon hem de evinizin sıcaklığı yükselir.Cift camlı doğramada ısı geçirgenlik katsayısı 2.5 Kcal/hm2 dir. *8 mm. Camli Kanat Standartları Cam kalınlığı 8 mm. Kanat genişliği 500-800 mm. Kanat yüksekliği 1000-2750 mm. Cam Ağırlık :20 kg/m2
* 10 mm. Camli Kanat Standartları: Cam kalınlığı 10 mm. Kanat genişliği 600-900 mm. Kanat yüksekliği 1000-3100 mm. Cam Ağırlık :25 kg/m2
* Temperli camların yapıştırıldığı cam tutucu alüminyum kanat profili 8 – 10 mm.ayrı seçenekte…Camları tutmasını sağlayan bakteri ve koku üretmeyen özel SIKA 252 yapıştırıcı, Destekli çift sestkur alyan başlı alüminyum baskı takozları.
* Cam tutucu profile sonradan takılan ve sonradan gerekli ayarların yapılabilmesini sağlayan pratik kapak profili.
* Cam kanatların alt ve üstünde boşluklar iki sıra fırça ile kapatıldığından diğer balon camlama sistemlerinden daha az geçirgenliği vardır. Üst ray ve alt rayda çift taraf (arka ve önde) film tabakalı kıl fitil – 5,5*8 * Cam ara contaları şeffaf plastik, kırılmaz, sararmaz, büyük H şeklinde olup. Çift taraflı kapama imkanı ve izolasyon sağlar.
* Askılı ve makaslı sistemde , profillerin kenar bitim kapakları. Mevcut eşikli (alt profilli) malzeme kullanarak sistemi eşiksiz hale getiren kilit sistemi
* 3,5 cm.yükseklikte Yağmur Suyu tahliyesine uygun estetik, zarif alt ray profili. Genişlikte opsionel geniş dikme profili (19 mm ± ayarlama olanağı)
* Cam balkon kapatma sistemi, balkon kapatma uygulamalarının yanı sıra iç mekanlarda bölme, speratör ya da banko kabini olarak kullanılabilmekte .Cam hariç cam yuvasına giren esnek olmayan malzeme kullanmak şartı ile ve kullanışlı, pratik, estetik sonuçlar elde edilebilmektedir.
* elephant GD 6810’un ürettiği alt ve üst kilitler kullanım kolaylığı getirmektedir.
* Mevcut eşikli (alt profilli) malzeme kullanarak sistemi eşiksiz hale getiren kilit 2 çeşit kilit sistemi kilitlenebilir açma kapama mekanizması, YENI
* Ergonomik kilitlenebilir, açma kapama mekanizması…içerden ve dışardan açılabilen ve kilitlenebilen anahtarlı Güvenlik kilidi, kumandalı özel kilit.
* Güvenlik kilidi :.Anahtarlı.Dış mekana karşı. Bu sayede hırsızlık olaylarına karşı maximum koruma sağlar.
* Çocuk Kilidi Anahtarlı.lç mekanda istenildiğinde çocukların sistemi açmasına olanak vermez.